Domov Newsletter Blog Eshop

Mitoq, funguje?

Zdravím všetkých,
ťažko posudzovať produkty podľa reklamy či obalu. Vie niekto či mitoq naozaj funguje?
Vďaka
Miro

Ahoj

Nabudúce kľudne hoď link. Predpokladám že myslíš toto:

V prvom rade je dôležitá otázka: funguje na čo? Podľa mňa je dôležitejšie sa najprv spýtať, čo chceš dosiahnuť a až potom sa pozerať na to, čím to môžeš najefektívnejšie dosiahnuť.

Čo sa týka tohto doplnku, popravde som ešte o tejto forme CoQ10 nepočul. Poznám iba obyčajný ubiquinol, ktorý je aktívnou formou (v bežne predávanej, neaktívnej forme CoQ10 podľa mňa nemá veľmi zmysel brať).

Ubiquinol si myslím že funguje - môže zlepšiť činnosť mitochondrií. Pocítia to potenciálne najmä ľudia po 35 r. Samozrejme, ako jedinú prevenciu proti degenerácií mitochondrií by som to určite neodporúčal, je to skôr čerešnička na torte.

Vnútorná produkcia CoQ10 sa s vekom znižuje, takže toto je pre mňa jeden zo základných suplementov pre skvalitnenie starnutia. Jeden z tých, ktoré budem určite v nejakej forme zaraďovať na eshop. Určite by ho mali zvážiť hlavne ľudia čo užívajú statíny, keďže u nich je produkcia CoQ10 vďaka týmto zázračným liekom úplne mizerná.