Domov Newsletter Blog Eshop

Maslovstvá SR (aneb kde zohnať najlepšie maslo)

Zdravím všetkých masloholikov

Ak by som dostal jednu kocku masla za každého človeka, čo sa ma opýtal na maslo, tak by som mal zásoby možno aj… na mesiac :smiley:

Moje obľúbené maslo je Kerrygold. Hlavný dôvod je ten, že by malo byť 100% grass fed (od kráv čo sa pásli na lúke) a teda oveľa výživnejšie (viac vitamínov, lepšie zloženie mastných kyselín) ako maslo od kráv, ktorým dávajú sóju, kukuricu a hormóny (väčšina masla).

Žiaľ, na Slovensku ho nedostať. Istý čas ho mali v Metre, no tieto časy už sú za nami.

Tí, čo bývame na západe, máme šťastie. Dostať ho v Rakúsku, ktoré máme z BA naozaj na skok. Osobne ho kupujem raz za čas vo veľkom a väčšinu zmrazím. Vždy keď sa mi míňa, číham na akciu, aby som mohol doplniť zásoby a naraz beriem aj 10 kg :smiley: Bežná cena je síce okolo 3.5€, no naposledy som nakupoval za 2.29€ (Lidl v Hainburgu).

Toto šťastie však nemajú naši súkmeňovci z ostatných kútov SR a tak sa ma často pýtajú, aká je pre nich najlepšia možnosť.

Takže sa pýtam v mene našich spoluobčanov, aké maslo kupujete vy? Má niekto info, ktoré maslo je z našich bežne dostupných na tom najlepšie? Dajte svoje tipy…

Ja ten problem riesim teraz. Nasiel som bio mlieko (na kefir) a maslo od Tami (na ghi). Na stranke nepisu explicitne, ze od zvierat chovanych volne na pasi. Ale chystam sa im napisat, ako to je. Stvrtka stoji 1.69 napr. v Metre.

Ani u nás v Čechách se bohužel nedá koupit Kerrygold. Ale povedlo se mi najít celkem zajímavou (a drahou) alternativu z nepasterizované smetany. Co na to říkáš Mariane? https://www.kosik.cz/produkt/60593-le-gall-maslo-z-nepasterovaneho-mleka-250g

Maslo kupujem od miestneho výrobcu z hospodárskeho dvora. Kravy sa pasú na tráve a sú vonku na pasienkoch. Tí, ktorí boli na Liptove a boli na salaši Pastierska, tak to je ten výrobca. Teraz tu už funguje predajňa Farmfoods, kde predávajú výrobky pod značkou Natural, nie len BIO. Predávajú aj prepustené maslo aj normálne. Malo by byť také ako Kerrygold, akurát kravy majú pasienky na Slovensku.

Zdravím, v Trenčianskom Tescu (možno aj inde) majú nepasterizované maslo Farma Zliechov, 200g 2e.

Aj ja ho kupujem, Maďarsku v Ostrihome pri Štúrove ho mávajú v TESCU :slight_smile: