Domov Newsletter Blog Eshop

[Krvné testy] 5 kľúčových testov pre dlhodobé zdravie

Pôvodne zverejnené https://modernypraclovek.sk/krvne-testy-5-klucovych-testov-pre-dlhodobe-zdravie/

Chceš žiť dlhý život a udržať si pevné zdravie až do vysokého veku? V tom prípade jednoznačne potrebuješ pravidelne nazerať „pod kapotu“ svojho tela, a to napríklad pomocou krvných testov. Žiaľ, krvné testy, ktoré ti urobí lekár počas preventívnej prehliadky, ti toho veľa nepovedia. Preto tu je dnešný článok, v ktorom ti prezradím, aké hodnoty…

Ohromný článok. Idem si overiť možnosti vykonania týchto testov a potom si ich dám urobiť. Som zvedavý na porovnanie.

Tak tieto informácie sú mi povedomé :wink: Len by som sa chcela opýtať z akého zdroja ste čerpali odporúčané dávky suplementácie vitamínom D. Lebo tie sa mi zdajú dosť vysoké. Pokiaľ viem, pri vysšších dávkach ako 2000 IU vitamínu D denne by mala byť kontrolovaná hladina vápnika v krvi a takáto vysoká suplementácia by mala byť pod dozorom lekára a len za určitým terapeutickým účelom.

Súhlasím s tým, že vyššie dávky ako 2-3kIU by mali byť za terapeutickým účelom. Za ten však pokladám aj doplnenie vitamínu D. Nemyslíte si že je lepšie kontrolovať priamo hladinu vitamínu D a udržiavať ju v uvedenom rozhraní? Pokiaľ viem, prebytok vápnika v krvi je priamym dôsledkom prebytku vitamínu D (resp. fosforu).

Cholin CDP mysim, ze nejde priamo do mozgu, nie? Tam ide Alpha GPC, ktora je tiez prekurzorom acetylcholinu, ale EU ju zakazala predavat pred par mesiacmi.

Ahoj, tieto testy mi vie spraviť môj obvodný lekár? Alebo si ich musím nechať spraviť na nejakej poliklinike? Kde si si ich nechal robiť ty?

Pokiaľ viem, obvodný lekár ťa vie poslať do labáku na akékoľvek testy, no urobí to iba ak si myslí že sú opodstatnené. Pravdepodobne si ich budeš musieť riešiť na vlastnú päsť. Ja som to robil v alphamedical.sk, ale sú aj iné labáky…